WROTA KASZUB

Lokalizacja: Stara Kiszewa
Typ obiektu: hotel ***
Obszar turystyczny: Kaszuby, Bory Tucholskie, Wdzydzki Park Krajobrazowy, szlak kajakowy rzeki Wierzycy

TABELA OCEN

Oznaczenie dojazdu do obiektu: Tak
Bezpłatny parking przy obiekcie: Tak
Obiekt strzeżony: Tak
Plac zabaw dla dzieci: Tak
Obiekty sportowo – rekreacyjne: Tak (bilard, solarium, boisko do siatkówki plażowej, jacuzzi, łowisko, jazda konna)
Możliwość zorganizowania ogniska: Tak
Możliwość zorganizowania dyskoteki: Tak
Zróżnicowanie standardu pokoi uczestników wycieczki: Tak
Kultura i prezencja obsługi obiektu: 5
Standard wyposażenia pokoi i sprawność urządzeń: 4
Czystość pokoi:5
Czystość urządzeń sanitarnych: 5
Czystość obiektu gastronomicznego: 5
Jakość podawanych potraw: 5
Ilość podawanych potraw: 5
Czas podawanych potraw: 5
Współpraca z obsługą obiektu gastronomicznego: 5
Współpraca z obsługą obiektu noclegowego (w szczególności dot. recepcji): 5
Nadmierne sformalizowanie procedur meldunkowych: Nie
"Agresywny" monitoring: NIE !!!
Własne inicjatywy obsługi obiektu noclegowego zmierzające do poprawy/utrzymania dobrego wizerunku świadczonych usług: Tak

„Wrota Kaszub” to jeden z wciąż niewielu obiektów noclegowych w Polsce, w którym gdy zapytamy właścicieli: „Czy macie Państwo...” – nim zdążymy powiedzieć „o co nam chodzi” usłyszymy odpowiedź „Oczywiście, że mamy”. I nie jest to wcale przesada, ani żadna gloryfikacja.
Sam hotel może z początku nieco przerazić swoją kubaturą lub kojarzyć się z turystycznymi „kombinatami noclegowymi”, ale to wynika z faktu, iż prócz pokoi mieszczą się tu 2 duże sale konferencyjne, restauracja, sala bankietowa, sala bilardowa oraz strefa SPA.
Głównymi atutami tego miejsca są:
1. położenie – z dala od miejskiego zgiełku, na granicy miejscowości, wśród pól i łąk – po prostu w ciszy. Warto wspomnieć, ze północną granicę posesji stanowi rzeka Wierzyca oraz miejsce wodowania/dobijania kajaków na wyznaczonym szlaku kajakowym z pomostem i oznaczeniami szlaku.
2. gospodarze i obsługa – służący wszelką pomocą, uprzejmi i życzliwi oraz „anielsko” cierpliwi wobec najbardziej wymagających życzeń klientów. Swoją drogą - co stanowi rzadkość – właściciele pracują tu fizycznie wraz z innymi pracownikami przy najbardziej „niewdzięcznych” zadaniach, włącznie ze zmywaniem naczyń, czy zamiataniem posesji. Oznacza to, że stan posiadania nie wszystkim i nie zawsze „zawróci w głowie”.

W otoczeniu hotelu znajduje się wiele atrakcji, a wśród nich: „Mini ZOO”, siłownia plenerowa, stawy rybne (możliwość łowienia kilku gatunków ryb – wędki na miejscu, przyrządzenie ryb również na miejscu), 3 ogromne, klimatyzowane wiaty z toaletami i indywidualnymi barami, boisko do siatkówki plażowej, oraz padok do nauki jazdy konnej (oczywiście konie na miejscu), grill, a także niezliczona liczba kotów i kociąt.

Wyżywienie – feeria barw i smaków. Przebogate menu i ogromne porcje nie do przejedzenia.

Pokoje – mają zróżnicowany standard, ale wpisują się w konwencję „coś za coś”. Jeśli zdecydujemy się na te z zadaszonym tarasem na niepogodę lub wieczorne posiady oraz możliwością wychodzenia przez balkon będą one mniejsze, słabiej umeblowane i z tzw. „kotarą” pod natryskiem. Jeśli zrezygnujemy z tarasu – będą większe, z kabiną natryskową i bardziej funkcjonalnym umeblowaniem. Ogólnie w każdym pokoju mamy dostęp do Wi-Fi, TV, szafę, biurko z szufladami, kilka półek i szafki nocne. Niemniej jednak przy dłuższym pobycie powyższy zestaw może być nie wystarczający, aby wyłożyć wszystkie swoje rzeczy z walizek. Swoisty niedosyt mebli wynika właśnie z małej powierzchni pokoi „z tarasem”. I chyba tylko to można poczytać za minus „Wrót Kaszub” plus trudności z wyregulowaniem optymalnej temperatury wody pod natryskiem (choć gorąca leci non-stop). Problem ten nie występuję w pokojach o wyższym standardzie, ale bez tarasu.

 

PODSUMOWUJĄC: JEŚLI NA KASZUBY TO TYLKO TU !!!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!