NASZA KADRA - PRZEWODNICY, PILOCI, INSTRUKTORZY...

ZAMÓW U NAS:

Agnieszka Ponikiewska

agnieszka ponikiewska 

„Główny Organizator” - jeśli program wycieczki, szkolenia lub jakaś impreza turystyczna była trudna lub niemożliwa do zrealizowania przez wiele wieków, a ludzie odstępowali od jej realizacji, to wtedy anioł lub diabeł posłał Agnieszkę... i nierealne od tego czasu stało się wykonalne. Tak, niewątpliwie każdy zamawiający usługę w naszym Towarzystwie na własne, turystyczne oczy zobaczy kunszt organizacyjny Agnieszki - jej solidność i rzetelność, a przede wszystkim jasne, konkretne podejście do powierzonego zadania. Poza tym jako jedyna kobieta w Zarządzie TTPiK trzyma i dzieli kasę, więc... sami rozumiecie - niskie ukłony i szacuneczek!
Uprawnienia: Pilot wycieczek, Przewodnik Ojcowskiego PN, Przewodnik Roztoczańskiego PN, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej, Instruktor Nordic Walking.
Języki: angielski.

Karolina „Caro” Serwan

karolina serwan 

Klasa, urok, wdzięk i profesjonalizm, a w dodatku w wersji dwujęzycznej - polskiej lub hiszpańskiej. Półwysep Iberyjski poznała od morza do morza, a pod hiszpańskim niebem nabrała iście południowego temperamentu. Turystom zwiedzającym z „Caro” długo w pamięci pozostaną poznane zabytki i błękitne oczy Pani Przewodnik.
Uprawnienia: Pilot wycieczek, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej.
Języki: hiszpański, angielski.

Paula Kucharska

 paula kucharska

Nie umie spokojnie usiedzieć w jednym miejscu. Spływ na Ukrainie, zwiedzanie Bukaresztu, wodne szaleństwo na Mazurach, a wszystko w dwa tygodnie? Żaden problem! Dla niej słowo "niemożliwe" nie istnieje. Szalone wyzwania - podziwianie ziem Polskich i obcych - zjada na śniadanie i popija ciut spokojniejszymi - żeglowaniem po rozgniewanych wodach Bałtyku. Znajdzie wyjście z każdej opresji, bo bez worka pomysłów, uśmiechu na twarzy i garści optymizmu w kieszeni nigdzie się nie rusza.
Uprawnienia: pilot wycieczek, instruktor turystyki kwalifikowanej, instruktor nordic walking, sternik jachtowy.
Języki: angielski, włoski

Włodek Surowiecki

wlodek surowiecki 

„Najweselszy człowiek na świecie” - rozśmieszy i rozweseli każdego. Włodek jest oficerem rezerwy Marynarki Wojennej. W czasie swojej służby wojskowej uczestniczył w wielu misjach zagranicznych. W latach dziewięćdziesiątych spędził ponad trzy lata na misjach na terenach Republiki Chorwackiej oraz Republiki Bośni i Hercegowiny. Stąd jego zamiłowanie do Bałkanów. Na przełomie lat 2003/2004 spędził 10 miesięcy na misji irackiej, stacjonując w bazie Camp Babylon. Liczba włodkowych zainteresowań jest iście niebywała, a wśród nich na czele wysuwają się: Varsavianistyka, historia, militaria, marynistyka, podróżowanie, numizmatyka itd.
Uprawnienia: Pilot wycieczek, Przewodnik miejski - Warszawa, Przewodnik Roztoczańskiego PN, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej.
Języki: angielski, rosyjski, chorwacki, serbski.

Mieszko Janiszek

mieszko janiszek 

„Człowiek z Tytanu” - całkowicie odporny na wszelkie niedogodności, warunki terenowe i atmosferyczne. Właściwie całe życie Mieszka i jego praca od lat związane są z turystyką i obsługą ruchu turystycznego, a także szkoleniem kadr. „Praktyk” - to najlepsze określenie! Z wykształcenia geolog, z zamiłowania krajoznawca. Niekwestionowany specjalista w zakresie speleoturystyki i fortyfikacji. Jeśli kiedyś w książkach o turystyce kwalifikowanej pojawi się zdjęcie pokazujące takiego turystę, będzie to z całą pewnością fotka przedstawiająca Mieszka. Podobnie zresztą jak w przypadku zobrazowania powiedzenia „oddać serce na dłoni”, będzie to mieszkowe serducho.
Uprawnienia: Pilot wycieczek, Przewodnik terenowy, Przewodnik Ojcowskiego PN, Przewodnik Roztoczańskiego PN, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej.
Języki: angielski.

Sergiusz Borecki

 sergiusz borecki

„Człowiek Renesansu” - o Sergiuszu można napisać tyle... lub książkę. Ale spróbujmy... Trudno znaleźć temat, którego nie dałoby się podjąć z Sergiuszem. Z zamiłowania turysta-przyrodnik, ale i informatyk. Z wykształcenia teolog, a z praktyki pedagog. Z uprawnień pilot i przewodnik, ale i instruktor survivalu oraz turystyki jaskiniowej. Mieszkaniec Dolnego Śląska, Małopolski, Mazur i Warszawy. „Złota rączka” w naszym Stowarzyszeniu. Doskonały metodyk szkolenia kadr turystycznych, którego cierpliwość, spokój i serdeczność można określić jako „nadludzką”.
Uprawnienia: Pilot wycieczek, Przewodnik Ojcowskiego PN, Przewodnik Roztoczańskiego PN, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej, Instruktor Survivalu, Instruktor Nordic Walking.
Języki: angielski, niemiecki.

Ivan Krasnoshapka 

Ivan jest naszym specjalistą od „polityki wschodniej”. Grupy z Rosji i Ukrainy nie mają dla Niego tajemnic, a i komunikacja w relacjach turysta-pilot będzie niezawodna. Swoją drogą któż mógłby być lepszy od „swojaka”. Wesoły, życzliwy i zawsze pogodny z temperamentem jak w naszej piosence „Hej Sokoły”.
Uprawnienia: Pilot wycieczek.
Języki: rosyjski, ukraiński.

Łukasz Misiurkiewicz

lukasz misiurkiewicz 

Z Łukaszem zobaczycie Warszawę "obowiązkową", czyli tę z pocztówek, albumów i podręczników, ale także Warszawę, której już nie ma. Poznacie jej sekrety i legendy, jej historię i bohaterstwo. Wersja do wyboru: polska lub francuska. Zresztą... Łukasza trzeba po prostu posłuchać, żeby poznać jak w pracy przewodnickiej można w doskonały sposób połączyć: profesjonalizm, spokój, serdeczność i piękną mowę.
Uprawnienia: Przewodnik miejski - Warszawa, Pilot wycieczek.
Języki: francuski.

Artur Ponikiewski

 artur ponikiewski

„Nadinstruktor” - od niepamiętnych dla siebie czasów uprawiający turystykę narciarską i żeglarską, później także jaskiniową. „Krajoznawca - Praktyk” - od kilkunastu lat pracujący czynnie jako przewodnik, instruktor oraz kierownik szkoleń kadr turystycznych. „Krajoznawca - Teoretyk” - autor wielu publikacji z zakresu turystyki kwalifikowanej, edukacji ekologicznej, botaniki, speleologii i architektury obronnej. Pasjonat podziemi i fortyfikacji oraz turystyki jaskiniowej.
Uprawnienia: Instruktor Przewodnictwa, Pilot wycieczek, Przewodnik terenowy, Przewodnik miejski, Przewodnik Ojcowskiego PN, Przewodnik Roztoczańskiego PN, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej.
Języki: angielski.

 

TTPiK dysponuje bazą kadry turystycznej z następującymi uprawnieniami:

 • INSTRUKTOR PRZEWODNICTWA
 • PRZEWODNIK TURYSTYCZNY MIEJSKI (Warszawa, Lublin, Wrocław, Gdynia, Poznań, Toruń, Kraków) - różne języki
 • PRZEWODNIK TERENOWY (różne województwa i trasy) - różne języki
 • PRZEWODNIK GÓRSKI (Beskidy, Sudety)
 • PRZEWODNIK PO ROZTOCZAŃSKIM PARKU NARODOWYM
 • PRZEWODNIK PO OJCOWSKIM PARKU NARODOWYM
 • PILOT WYCIECZEK - różne języki
 • WYCHOWAWCA KOLONIJNY
 • KIEROWNIK PLACÓWEK WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY
 • INSTRUKTOR NARCIARSTWA
 • INSTRUKTOR ŻEGLARSTWA
 • INSTRUKTOR REKREACJI RUCHOWEJ (kajakarstwo, survival)
 • INSTRUKTOR TURYSTYKI KWALIFIKOWANEJ (wszystkie rodzaje turystyki)
 • INSTRUKTOR ZNAKOWANIA SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH
 • RATOWNIK GOPR
Our website is protected by DMC Firewall!