Sekcja Turystyki Jaskiniowej

Sekcja Turystyki Jaskiniowej została powołana w 2004 roku na podstawie Uchwały Zarządu 1/2004 w celu propagowania bezpiecznej turystyki jaskiniowej, ochrony walorów przyrodniczych jaskiń oraz inwentaryzacji jaskiń nowoodkrytych i nie udokumentowanych. Do dnia dzisiejszego STJ może się pochwalić odkryciami na Niecce Nidziańskiej i Roztoczu oraz udziałem w dyskusjach poświęconych ochronie jaskiń. Podejmujemy również interwencje w sprawach dewastacji i niszczenia środowiska jaskiniowego.

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, dla których jaskinie to nie tylko tajemnicze obiekty ziejące stęchlizną, zamieszkałe przez smoki, które speleolodzy muszą dożywiać substytutami dziewic, bo te już tak jak i smoki są na wymarciu. Chociaż jakby nie patrzeć, to jaskinie zawsze będą groźne dla ignorantów i dyletantów.

Pozostaje wierzyć, że zainteresowanie przeżyciami skutecznie podnoszącymi poziom adrenaliny uskrzydli nie jednego Śmiałka o Czystym Sercu i Zdrowym Rozsądku i skieruje go na drogę turystyki jaskiniowej. Właśnie na takich czekamy.

Sekcja Turystyki Jaskiniowej organizuje:

KURS INSTRUKTORA TURYSTYKI JASKINIOWEJ

NA ZACHĘTĘ DO UPRAWIANIA TURYSTYKI JASKINIOWEJ PREZENTUJEMY JASKINIOWĄ GALERIĘ NACIEKÓW

jaskinia
DMC Firewall is a Joomla Security extension!